Minirecenze Audi A4

Audi A4 Avant 2.0 TDI 140kW quattro sport

 

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=393&nazev=audi-a4-avant-2.0-tdi-140kw-quattro-sport

 

Bývaly doby, kdy jste museli mít na zadních sedačkách Audi A4 tak skrčené nohy, že bylo lepší si je amputovat. Jenže to je už dávno minulost. V generaci z roku 2017 je ve druhé řadě sedadel tolik místa, že lze bez uzardění označit auto jako rodinné.

Audi A4 v provedení Avant (tedy kombi), je tak pro českého zákazníka naprosto ideální volbou. Je prostorné, má obří kufr (skoro 500 litrů) a nabízí i tradiční osvědčenou techniku v podobě dvoulitrového vznětového čtyřválce o objemu dva litry s výkonem 140 kW.

Někdo srovnává A4 se Škodou Superb, ale to asi i přes podobnost rozměrů není úplně spravedlivé. Jsou to rozdílné vozy už v tom, co nosí pod kapotou. Zatímco Superb má motor uložený vpředu napříč, Audi sází na podélné uložení. Jaký je rozdíl? Tak především v jiném podvozku (ten na Audi je výrazně lepší) a také lepším rozložení hmot.

Navíc Audi je.. no prostě Audi. Ten interiér je fantastický. Je na něm poznat, že je z kvalitních materiálů, design je špičkový a vůbec nekopíruje koncernové unifikované tvary a konkrétně tohle auto je ještě povzneseno verzí Sport, která nabízí třeba sportovnější sedadla. A ty jsou zapotřebí. Vždyť podvozek má pohon na všechna kola, takže každá zatáčka může být projeta mnohem vyšší rychlostí, než je tomu jen u předokolky. Výrazně vyšší rychlostí, při které už odstředivá síla chce člověka na normálních sedadlech pomalu vysunout pryč ze sedáku.