Minirecenze Audi A5

Audi A5 3.0 TDI quattro tiptronic Sport

 

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=394&nazev=audi-a5-3.0-tdi-quattro-tiptronic-sport

 

Někdo prostě nepotřebuje převážet ledničky a pytle cementu v kombíku. Nepotřebuje vozit na zadních sedadlech basketbalovou reprezentaci. Někdo nemusí mít přehled z auta jak z pojízdného jeřábu. Někomu se prostě líbí kupé, ale zase ví, že zadní dveře a sedadla se můžou někdy hodit. A tak si koupí Audi A5.

Tohle je parádní auto s neuvěřitelně sexy křivkou střechy. Není to ani divoké kupé, ale ani standardní sedan. Svažující se střecha sice vzadu lehce omezuje výšku nad sedadly, ale průměrně vysoký Čech se sem normálně vejde. Efektní karoserie je tak stále užitečná, když zrovna musí. Navíc vzadu není klasické malé víko kufru jako u sedanu, kudy se sotva prostrčí cabin luggage, ale pořádná výklopná stěna ve stylu liftbacku. Jedete na golf? Tak tady je zaručeně do kufru naložíte snadno.

Navíc je tohle auto opravdu napěchováno špičkovou technikou. Třílitrový šestiválec Audi je tradiční a nejoblíbenější pohonnou jednotkou. Jede naprosto sametově, má fantastický výkon a i s velkým autem si snadno poradí, takže ani spotřeba neroste do závratných výšek. Ve spojení s pohonem všech kol quattro pak dokáže být i hodně dobrým sportovním náčiním. Navíc řidič nemusí vůbec přemýšlet nad tím, jaký stupeň má zrovna zařazen. Je tam ten ideální, protože s motorem spolupracuje osmistupňová (!) automatická převodovka Tiptronic.