Minirecenze Audi A6-allroad

Audi A6 Allroad 3.0 TDI 200kW quattro S tronic

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=392&nazev=audi-a6-allroad-3.0-tdi-200kw-quattro-s-tronic

 

Tak jestli je nějaké auto zakládajícím členem jedné celé kategorie, pak je to Audi A6 Allroad. Společně s Volvem vlastně založili trend zvýšených a oplastovaných kombíků, ovšem s pohonem všech kol. Za ty roky se z A6 Allroad stala legenda. Každá generace šla výrazně nahoru s technikou i výkony.

Auto je plné toho nejlepšího, co Audi nabízí. Především je to prostorná karoserie s nadprůměrným pohodlím pro posádku. Rozměrné sedačky v bílé kůži, výsuvný displej infotainmentu nebo čtyřzónová klimatizace, to nemá každé auto ani vyšší třídy. A ta technika! Stavitelný podvozek Audi Drive Select naladí podvozek jak na požadovaný komfort, tak i světlou výšku. Automatická převodovka S-tronic je fantasticky rychlá a naprosto hladce řadí. Samozřejmě je tu elektronicky hlídaný pohon všech kol quattro. A to nejlepší na závěr – famózní naftový třílitr, který se díky svým charakteristikám stal tím nejprodávanějším nejen u tohoto modelu, ale u značky vůbec. Aby ne. Má medvědí sílu, vysoký výkon (200 kW) a pod kapotou není vůbec slyšet.

Je tři roky staré auto vypadá jako nové. Aby také ne. Tenhle model byl stavěný z těch nejlepších materiálů, takže vydrží ještě hodně dlouho. Takže ať chcete mít jistotu, že vám ve městě obrubník neohobluje nárazníky nebo že se dostanete na chatu přes polňačku v klidu a pohodlí, je Audi A6 Allroad quattro to pravé.