Minirecenze BMW 318d

BMW 318d 2.0 110kW xDrive Touring

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=391&nazev=bmw-318d-2.0-110kw-xdrive-touring

 

Mít BMW není nereálné. Tahle mnichovská značka vyrábí ohromné drahé silniční koráby, ale taky prvotřídní auta pro rodiny. A jedno z nich je z takzvané trojkové řady. Dřív byla nejmenší ze všech „bavoráků“, ale to už dávno neplatí. Dnes už trojková řada sedí ve střední třídě, a to jak co do velikosti, tak i financí.

Model 318d je autem, na které dosáhne každý. Klukovský sen mít BMW se může stát realitou. Je to „bavorák“ se vším všudy a má mnoho věcí navíc. BMW 318d xDrive Touring je totiž spička i v technice. Dvoulitrový naftový motor vyniká úsporností a nabídne spotřebu kolem pěti litrů! A i když výkon nešplhá do nějakých závratných výšin, těch 110 kW bohatě stačí, protože auto je lehké. Navíc má pohon všech kol, takže s společně prvotřídním podvozkem to znamená, že v každé zatáčce bude tak jisté, jako žádná předokolka. Pár serpentin a nechá za sebou i mnohem silnější vozy. Projet se s takovým autem je prostě zážitek.

Jinak je to BMW každým coulem. V interiéru jsou typické bavorácké budíky i ovladače. Řadicí páku šestistupňové převodovky si prostě s žádným jiným autem nespletete. Je malá, má typický design a přesný chod. Za ní je velký ovladač centrálního displeje, kde najdete úplně všechno – od rádia přes navigaci až po nastavení auta podle vlastního přání.

Bývaly doby, kdy se na zadních sedadlech trojkové řady moc sedět nedalo. Bylo tam méně místa než ve fabii. Jenže to je už minulost. Tady je místa víc než dost a stejně tak i v kufru, které má elektrické zavírání tlačítkem. Jednoduchá, ale příjemná vychytávka. A takových je v autě dost a dost. Tohle je prostě vymazlené BMW. Tak neváhejte a přihlaste se do aukce na tento krásný vůz. Za rozumné peníze získáte auto s jasnou servisní historii ve špičkovém technickém stavu.