Minirecenze Škoda Fabia

Škoda Fabia 1.2TSI 66kW Ambition Combi

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=389

 

Nejprodávanější automobil na českém trhu, a to jak u nových, tak i ojetých vozech. To je oblíbená Škoda Fabia. Domácí univerzál, který přesně sedne českým zákazníkům. Nabízí ideální kompromis mezi velikostí, cenou, využitelností, kvalitou a pohodlím. Tohle auto nemá prakticky žádné vyloženě slabé místo. Samozřejmě, že drobné chybičky někdo najít může, ale proti konkurenci jsou vyloženě marginální. Vezměme si třeba podvozek. Ten je výborný a perfektně vede auto, ať je za volantem víkendový řidič či závodník profesionál. Kvalita výroby je na německé úrovni, a to jak v případě materiálů, tak i zpracování. Pokud se majitel k vozu nechová vyloženě macešsky, vydrží dlouhá léta bez větších investic.

Fabia má ještě jednu vekou výhodu – vyhovuje typicky českému řidiči i co do velikosti vnitřního prostoru. Do tohoto kombíku se vejde výbava pro celou rodinu na dovolenou k moři i na chatu. Vždyť objem kufru je krásných 530 litrů. A když se sklopí sedadla, tak se sem vejde až 1395 litrů nákladu. S touto Fabií dostanete domů i nábytek z obchodního domu IKEA.

A vzhled auta? Ten nezestárne ani za několik let. Uvnitř najdete spoustu odkládacích prostorů a vychytávek, které potěší všechny praktiky. Navíc je tahle Fabia opravdu bohatě vybavena. Potěší třeba tempomat, palubní počítač nebo dvoubarevné provedení sedadel.

Pod kapotou tohoto zachovalého kousku pracuje úsporný a spolehlivý zážehový čtyřválec, o objemu 1,2 litru s turbodmychadlem. Bude skvělým společníkem pro pohodlné a spolehlivé přiblížení z bodu A do bodu B za co nejnižší spotřebu. Ta se může při klidné jízdě pohybovat jen lehce nad pěti litry benzínu na 100 km. Tak neváhejte a přihlaste se do aukce na tento krásný vůz. Za rozumné peníze získáte auto s jasnou servisní historii ve špičkovém technickém stavu.