Minirecenze Škoda Octavia

Škoda Octavia 1.6TDI 77kW Ambition Combi

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=390


Kdyby měly české rodiny vybrat automobilový ideál, pravděpodobně by to vyhrála Škoda Octavia kombi. Proč? Protože tohle auto bylo postavené jako prostorný pracant, na kterého nemá jen tak někdo. Vždyť to byla právě Octavia, která vytřela zrak všem konkurentům (i z vlastního koncernu) velikostí kufru i prostorem na zadních sedadlech. Octavia tímto přístupem také zcela změnila vnímání české Škodovky v zahraničí. Tento model je třeba nejprodávanější v Británii, kde kdysi kolovaly o Škodovkách dost hrubé vtipy.

A co konkrétně vám tohle auto nabídne? Tak třeba úsporný a spolehlivý motor 1.6 TDI. Už to není ta slavná rachtavá devatenáctistovka se vstřikovači u každého válce, která sice sypala na zem brikety, ale dokázala jezdit za čtyři litry. Tohle je uhlazený tichý elegán s common-railem a výkonem 77 kW. Motor má síly tak akorát, aby s autem dokázal slušně hýbat, měl vynikající spotřebu, a přitom extra vysokou spolehlivost. V jednoduchosti je síla, a proto vám tenhle naftový klasik s manuálem bude ještě dlouho a spolehlivě sloužit.

Uvnitř je místa opravdu hodně. Čtyřčlenná rodina se sem vejde jako nic a pokud bude zapotřebí, tak se ještě někdo vmáčkne i dozadu mezi dvě dětské sedačky. A kufr? Myslíte si, že vám nebude stačit 590 litrů pod roletkou? Tak ji sundáte, sklopíte zadní opěradla a ejhle – na rovné ploše je prostor pro 1580 litrů nákladu! V pohodě tu položíte i přes dva metry dlouhé trámky nebo sem díky velkému vstupnímu otvoru nasunete třeba i lednici.

Přístrojová deska je funkční, jednoduchá a snadno udržovatelná. Rádio nabídne bluetooth a USB. A že nemá navigaci? To nevadí. Naopak! Alespoň se o tohle rádio nezajímají zloději.

Jak je naším zvykem, i tahle atraktivní červená Škoda Octavie Combi třetí generace má jasnou servisní historii doloženou Cebia Reportem, podívat se v předstihu můžete i na velký technický průkaz a další dokumenty. Přikládáme i krátké video a řadu fotografií, díky kterým si můžete vůz detailně prohlédnout ještě před aukcí.