Minirecenze Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan 2.0 TDI 110 kW Comfortline DSG

 

https://www.autodrazby.cz/seznam-aut/drazba?id=396&nazev=volkswagen-sharan-2.0-tdi-110-kw-comfortline-dsg

 

Je jenom málo aut, kde převezete tři děti ve druhé řadě sedadel. Jedno z nich je Volkswagen Sharan. Na rozdíl od konkurence ale nepřevezete jen ty tři děti v jejich sedačkách, ale i v pohodě dva kočárky, dětskou postýlku, výbavu na dovolenou, zásoby jídla na týden, odrážedlo, kolo… A když na to přijde, tak i babičku na sedadle, které je normálně schováno pod podlahou kufru. Tohle auto je prostě velký rodinný vůz, který převeze všechno. Pokud máte problém se vejít i do velkých aut, pak Sharan je s přehledem strčí do kapsy a přitom to není žádná ošklivá dodávka.

A co je pod kapotou? Tradiční koncernová technika, která je spolehlivá a pohodlná. Takže je tu třeba dvoulitrový čtyřválec spalující naftu s objeme dva litry. Výkon 110 kW je pro rodinný vůz akorát. Na dálnici v pohodě dá 150 km/h a ještě má rezervu. Navíc splňuje emisní normu Euro 6, takže můžete bez obav vyrazit i do center měst se zelenou ekologickou plaketou.

Podvozek auta je naprosto perfektní. Jak jsme už zmínili, tohle není žádný derivát dodávky. Takže tomu odpovídá i podvozek. Je z osobáku a jako takový v zatáčkách krásně drží stopu, neodskakuje, není hlučný…

Volkswagen Sharan je prostě perfektní auto v segmentu vozidel, který už je dnes sakra úzký. Konkurenti vymizeli a za tyhle peníze se dnes seženou leda tak pro velkou rodinu nepoužitelé SUV.